Zde jsou odpovědi na nejčastější dotazy

1.Kam přijet v den záčátku pobytu a na kolik hodin ?

Adresa pro příjezd do Naší půjčovny je - Rybáře 412, Veselí nad Moravou, 698 01 - více v naších kontaktech

Příjezd u rekreačního pobytu na celý týden (pondělí až neděle) je tedy v pondělí a to od 12:00 do 14:00.

Příjezd u rekreačního pobytu na prodloužený víkend (čtvrtek až neděle) je ve čtvrtek a to od 12:00 do 14:00.

Prosíme naše zákazníky, aby v den příjezdu přijeli nejpozději do 14:00, jelikož poté začíná školení, kterého se účastní všichni řidiči plavidel.

2. Jak probíhá školení?

Školení začíná od 14:00 a skládá ze tří částí. Školení zákazníků probíhá v pořadí, v jakém přijeli do naší půjčovny.

1.) Vysvětlení obsluhy plavidla, které jste si pronajali.

2.) Objasnění všeobecného řádu a zásad dodržování bezpečnosti na řece Moravě a Baťově kanále.

3.) Praktická jízda, při které se nejprve projedeme po řece a poté proplujeme plavební komorou. Je samozřejmostí, že na každém plavidle budete mít svého instruktora při zaučování a ten vám bude po celou dobu říkat, co máte dělat.

3. Jaká je spotřeba paliva?

Plavidlo spotřebuje cca 1 až 1,5 litrů paliva na hodinu. Všechny naše plavidla mají nové závěsné benzínové čtyřtaktní motory, které mají velmi nízkou spotřebu.

4. Jsou placené komory, jejich otvírací doba, jaký je systém proplouvání?

Komory jsou státní, zcela zdarma, za průjezd se neplatí.  Komora je funkční od 9:30 do 18:00 hod. V měsících červnu, červenci a srpnu jsou komory v provozu od úterý do neděle. V měsících květnu a září je to od pátku do neděle. Ve státní svátky jsou komory rovněž v provozu. Ve všech měsících je odpolední pauza: 13:30 až 14:00, těchto 30 minut se nekomoruje.

5. Kde budu mít vozidlo po dobu pobytu, budu k němu mít přístup?

Vaše vozidlo si zaparkujte na soukromém parkovišti, které se nachází hned u našeho přístaviště. Parkoviště je oplocené a po celou dobu pobytu budete mít od parkoviště klíče. Takže můžete kdykoliv s autem odjet i znovu zaparkovat. Zákazník může v našem areálu parkovat až dvě vozidla na jedno plavidlo, a to zcela zdarma.

6. Jsou na řece přístavy, jsou placené?  Jak je to s parkováním lodě v přístavu?

Na řece Moravě a Baťově kanále se nachází několik přístavů, kde je možnost loď zaparkovat, případně přenocovat. Většina přístavů v dnešní době disponuje WC i sprchou, kde je možnost se za poplatek osprchovat. V některých přístavech se za noc platí. Dále na řece najdete i přístaviště, kde se jedná pouze o plochu, která slouží k zaparkování plavidla. Toto přístaviště však nemá žádnou vybavenost.

7. Co musím splňovat, abych mohl řídit plavidlo, je potřeba nějaký průkaz, kolik je minimálně potřeba osob?

Minimální požadavek na pronájem plavidla jsou dvě osoby starší 18ti let, z toho jedna osoba musí mít platný občanský průkaz. Doporučejeme i třetí  osobu, která by měla být starší alespoň 15 ti let, z důvodu asistence řidičovi plavidla, např. při uvazování lodě, při výpomoci řidiči v plavební komoře, atd.  Na naše plavidla není potřeba žádné oprávnění.

8. Je povolený při řízení alkohol?

Při řízení plavidla je zakázáno být pod vlivem alkoholu nebo omamných látek a je nulová tolerance alkoholu z důvodu bezpečnosti.

9. Je možnost vzít si s sebou jízdní kola, případně možnost půjčení?

Ano, každá naše loď je vybavena držáky na jízdní kola. Pokud nemáte možnost si vlastní kolo dovézt nebo to vaše vozidlo neumožňuje, můžete si zapůjčit jízdní kolo v naši půjčovně (ceník je uveden na stránkách).

10. Je možno si na plavidle dobít mobilní telefon, je tam k dispozici elektřina?

Ano, každé naše plavidlo je vybaveno 12V okruhem, stejně jako v automobilu. Stačí tedy klasická autonabíječka na váš notebook nebo mobil. Některá plavidla mají i přímo USB dobíjení.

12. Jak je vybavená kuchyňka?

Každá kuchyňka v našem plavidle má hrnce na vaření, vařečku, pánev, příbory, plytké i hluboké talíře, sklenice, naběračku, nože, konvici. K vaření či ohřívání slouží dvouplotýnkový propanbutanový vařič se zásobou 2 nebo 10 kg.

12. Je možné se opalovat?

Ano, na každém plavidle je možnost se opalovat.

13. Je možné z lodě rybařit?

Bohužel ne, z obytných lodí je dle zákonu zakázáno rybařit. Je nutno plavidlo někde zaparkovat (například v přístavu) a pak rybařit z hráze na vhodném místě.

14. Jak je to s vodou v lodi?

Naše plavidla jsou vybavena zásobou vody cca 30 litrů. Po vyčerpání zásoby vody je možno téměř v každém přístavu její doplnění.

15. Jak jsou vybaveny postele?

Postele mají matrace, prostěradla a spací polštáře. Je nutno vzít s sebou spací pytle případně i deky.

16. Je možné si zábradlí na plavidle upravit i pro malé děti kvůli bezpečnosti?

Pokud bude mít zákazník požadavek zvýšit bezpečnost kvůli malému dítěti, je možnost upevnit na zábradlí bezpečnostní sítě. Tato úprava je vhodná pro děti cca do 4 až 5 ti let, případně dle vlastního uvážení rodičů. I přes upevnění sítí je třeba, aby děti byly pod dozorem odpovědné osoby. Pro malé děti doporučujeme plavidlo Jaguar.

17. Mohu si vzít na plavidlo psa?

Ano, lze si na jakékoliv naše plavidlo vzít i psa, ale s tím, že majitel je zodpovědný za případné škody (rozkousané polštáře, matrace apod.). Majitel při závěrečném úklidu plavidla provede i úklid po svém psovi.
Na jednom plavidle lze přepravovat jednoho psa o maximální váze 25 kg, případně dva malé psy, u kterých nebude celková váha obou psů převyšovat 25 kg.